Jak walczyć z zaparciami? Poszukując powodu, dla którego ten problem się pojawia, warto wziąć pod uwagę to, czy nawadniamy się wystarczająco często i regularnie. Zbyt mała ilość płynów dostarczanych do organizmu wiąże się bezpośrednio z nadmiernym wysuszeniem mas kałowych i w rezultacie ich zaleganiem w jelitach. Jak prawidłowo nawadniać organizm i zapobiegać zaparciom?
Po czym poznać, że za mało pijemy w ciągu dnia?
Regularne nawadnianie jest nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. W codziennym pędzie nie zawsze jest to łatwe. Odwodniony organizm wiąże się tymczasem z poczuciem osłabienia, przesuszeniem skóry i pogorszeniem jej stanu, a także poważnymi skutkami takimi jak zaburzenia nastroju, trudności w zapamiętywaniu i koncentracji, przewlekłe migreny i bóle głowy, obniżenie odporności organizmu – i właśnie zaburzenia trawienia i zaparcia.
Prawidłowe nawodnienie organizmu pomaga usunąć zaparcia
Czym jest prawidłowe nawodnienie organizmu? Możemy pić dużo, a jednak nie być idealnie nawodnionymi. Jak to możliwe? Nie każdy płyn nawadnia nas dostatecznie. Moczopędna kawa nie powinna być jedynym płynem wypijanym w ciągu dnia, a słodkie napoje niepotrzebnie zwiększają dzienny bilans kaloryczny. Prawidłowe, zdrowe nawodnienie najłatwiej uzyskać dzięki regularnemu piciu wody.
Co daje picie wody?
Regularne, prawidłowe nawadnianie organizmu poprzez picie wody usprawnia procesy zachodzące w ciele, pracę organów, pozwala na bardziej efektywne funkcjonowanie zarówno intelektualne, jak i fizyczne.
Jak nawodnić organizm?
Aby prawidłowo nawadniać organizm, warto wybierać do picia wodę średnio zmineralizowaną, mineralną zamiast źródlanej. Jeśli nie lubimy pić czystej wody, możemy wzbogacić ją o plasterek cytryny lub mrożone owoce, a w codziennej diecie pamiętać o potrawach i składnikach zawierających dużą ilość wody – owocach i warzywach takich jak na przykład pomidory i ogórki.
Ile wody dziennie pić?
Dorosła osoba powinna przyjmować nawet do trzech litrów płynów dziennie. Im mniej płynów dostarczanych do organizmu, tym większa szansa na negatywne skutki odwodnienia, takie jak między innymi zaparcia.
Czy woda z miodem jest dobra na zaparcia?
Jak zapobiegać zaparciom? Jak doraźnie leczyć zaparcia? Czy woda z miodem może pomóc na zaparcie spowodowane odwodnieniem organizmu? Woda z miodem bogatym w cukier w większości przypadków pobudza jelita do pracy, jednak zdarzają się sytuacje, kiedy warto wesprzeć się produktem do zaparzania w saszetkach Xenna Zioła.
Xenna Zioła w formie naparu z liści senesu, dzięki zawartości naturalnych sennozydów, czyli substancji o działaniu pobudzającym perystaltykę jelit, wspomoże wypróżnienie i w komfortowy sposób pomoże usunąć zaparcie. Xenna to lek OTC, który działa tym lepiej, im więcej wody dostarczymy po jego przyjęciu. Dzieje się tak ze względu na mechanizm wiązania wody w jelitach przyspieszający wypróżnienie. Warto pamiętać, że regularne nawadnianie pozwoli na zdrowe i prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.